DUART E PËRGJAKURA DUHET TË VIHEN NË PRANGA

Shkruan: Alban Dega New York

 

Replike e detyruar me Lulush Karabushin.

Kur i ke duart me gjak mos i drejto gishtin askujt o Lul P…jeshka Mashkull.

Si minister Transporti vodhe jo 235 milione euro, por 600 milione euro me Banden e Gangstereve te Saleh Ramollah Stanishic Putinit.

Lexoni konkluzionet shkencore te nje nga heronjt e dhjetorit 90, ish-minister, ish deputet I PD-se Prof. Ing. Arben Mecaj per mastrafin rrenues financiar te Autostrades se Kusarise se Kombit:
http://www.gazetadita.al/sharlatanizem-donkishotizem-apo/.

Nderim per kete shkencetar te inxhinjerise se ndertimit dhe shqiptar te madh, i cili jo vetem denoncoi pa jetesuar akoma kete megakusari, por pati guximin sqytwtar e atdhetar te jepte fireheqeje te pakthyeshme si drejtor e Drejtorise se Rrugeve ne ministrine e Transportit.

Nje shembull per tu ndjekur.

Nje mesim atdhetarie e qytetarie gati i pashoq ne historine 100 vjecare te Shqiperise, i ngjashem me ate te ish- ministrit te Drejtesise Manol Konomi ne kohen e ish- diktatures.

Si minister i Jashtem mban vulen e ardheshitesit Nr.2 pas Sali Toptanit per shitjen e 350 km katrore ujera territoriale shqiptare te Otrantos! Mallkuar u qofte emri shqiptare.

Si minister i Brendshem bashke me Bujar Perishanin, Mul Stanishicin mbani mbi vete emrin e turpit te Republikes se Lazaratit bashke me Sali Eskobarin…

Si minister i Brendshem i Saleh Kadafit te dy i keni te lyera duart me gjakun e dlire te 104 protestuesve krejtesisht te pafajshem prej te cileve 4 te ekzekutuar me 11 janar 2011 pa vendim Gjykate ligjore dhe ne shkelje flagrante te Kushtetutes dhe Kodit Penal te Shqiperise, krim ky kunder njerezimit, kompetence kjo e Gjykates Nderkombetare te Drejtesise ne Hage kunder tyre si kryekzekutore dhe ekzekutoret fizike Prendi e co.

Nuk di cfare presin familjaret e viktimave dhe te plagosurit per te ngritur padi dhe hapur dosjen e ketij krimi teper te rende kunder njerezimit ne Hage.

Edhe Prokuroria e Pergjithshme dhe ajo e Krimeve te Renda duhet te rihapin me perparesi kete megadosje te mbyllur me komanden e kryeekzekutorit Sali Berisha, cka eshte nje akuze tjeter teper e rende bashke me fshirjen e serverave te Kryeministrise dhe zgjedhjen si deputet te PD-se se ish- inxhinjerit te tyre per te blere heshtjen e tij.

Keto jane krime qe i di dhe i ka paguar me gjakun e me djersen e dlire cdo shqiptar.

E megjithate mbeten vetem maja e Ajzbergut te krimeve pa fund e kusarise pa ane te “ kesaj Mafia krejt jashte kontrollit” sipa “ The New York Times” .

Prandaj eshte terbuar deri ne cmenduri kunder Reformes ne Drejtesi, SPAK-ut, BKH-se kjo “Bande e Gangstereve” te Salike Floririt, Lulush Karabushit qe u ofron shqiptareve energji me litra, Mona Cizme Lalezit, Enkeled Gebels Gerdecit, Petrit Vasil e Ylli Manjan Hajnave te burgjeve….e co. Qellimi kryesor i tyre dhe 16 shkurtit te tyre eshte zhberja per te 15 here te shtetit shqiptar ne cdo qelize e hallke te tij vetem e vetem per te shpetuar koken e tyre, parate e pronat multimilioneshe… 25 miliarde euro te vjedhura e plackitura shqiptareve e per te kaleruar mbi kurrizin, djersen gjakun e dlire te shqiptareve sic kane vepruar e veprojne tash e 28 vjet.

Eshte koha te kercasin prangat ne kycet e ketyre zullumqareve, kusareve e vrastareve te shqiptareve, ketyre shtetzhberesve e atdheshiteseve pa dine e pa imane.

Eshte koha per ligj e drejtesi.

Askush nuk eshte mbi ligjin.

Ligj e drejtesi.

Shteti e ka zemren prej ligji jo prej Maliqi e Saliqi.

Pa shtet ligjor nuk ka shtet.

Duart e pergjakura, duar ne pranga!