E pranon Klea Huta: Dua Lipa është femër, ne të tjerat jemi gaforre

Klea Huta ishte moderatorja e vetme shqiptare që pati fatin të intervistonte këngëtaren shqiptare me famë botërore Dua Lipa.

Klea dhe Dua u takuan në koncertin për ”Vitin e Skëndërbeut” në Romë.

E ftuar në emisionin Tempora në Ora News, Klea zbuloi ndjesinë kur takoi Duan, duke e përshkuar si ‘shpirt njeriu’.

Klea Huta: “E kam intervistuar dhe e kam takuar njëherë nga afër që ishte ndjesi shumë e bukur sepse e dua realisht. Dua ishte një dashuri. Ishte një shpirt njeriu. Gjëja që me pëlqen gjithmonë tek Dua është që gjithë kohës është me familjen e saj pas. Ato ishin aty. Duke ndjekur Duan në rrjetet sociale i kam njohur edhe emrat e familjes, i takoja dhe i thosha emrat. Ata qeshnin. Është shumë pozitive.”