GAZI LOTSJELLËS, KRYEMADHI: NDJEJ DHIMBJE NË KRAHAROR, DO TA ÇOJMË GJAKUN JASHTË SHTETIT

Kryetarja e LSI, Monika Kryemadhi është shprehur mbrëmjen e sotme se ish-deputetët e opozitës kanë pasur efekte anësore nga gazi i përdour nga Policia.

E ftuar në ‘Tempora’ me Sonila Meçon, Kryemadhi ka thënë se ajo vetë personalisht ndjente dhimbje në kraharor, dhe se për tëë zbuluar çfarë helmi është përdorur, ata kanë vendosur ti çojnë analizat e gjakut jashtë vendit.

‘Me sa duket ia kemi marrë dorën. Efektet do të jenë gjatë natës. Ndjej dhimbje të kraharorit. Do të marrim analiza dhe do t’i çojmë jashtë Shqipërisë për të evidentuar gazin helmues që është hedhur në protestë. Vetëm në këtë mënyrë mund të zbulojmë. Ish-deputetja Kejdi Mehmetaj ka pasur gjendje të vjellash pas marrjes së gazit’, ka thënë ndër të tjera Kryemadhi.