Kush e përloti Monikën?

Ne ceremonine perkujtimore, Monika Kryemadhi

Është mbushur një vit që nga ndarja nga jeta e Luzhiana Abazit, një grua e spikatur për forcën e saj.

Abazi, pak para vdekjes mbante detyrën e drejtoreshës së shërbimit spitalor, mirëpo nuk mundi të mposhtë dot sëmundjen e rëndë.

Njerëzit që kanë punuar me të i kanë dedikuar një video-mesazh tejet prekës që ka përlotur kryetaren e LSI Monika Kryemadhi.

“Ti ike duke qeshur, e fortë, e padorëzuar. Ike duke na dëshmuar se jeta është një luftë që edhe si luftë duhet jetuar me guxim, me besim, me dashuri”, thuhet ndër të tjera në videon prekëse kushtuar Luzhiana Abazit.

Miq, të afërm dhe politikanë të LSI kanë marrë pjesë në ceremoninë përkujtimore për gruan që luftoi deri në fund për jetën.