Mbyllet protesta / Zgjati vetëm 2 orë. Basha zakonisht fle dhe pasdite gjumë

Pas dorëzimit të mandateve në kryesinë e Kuvendit, deputetët e PD dhe protestuesit janë nisur drejt selisë blu.

Kreu i PD dhe kryetarja e LSI, Monika Kryemadhi janë duke ecur në krah të njëri tjetrit drejt selisë së PD.

Mijëra protestues shoqërojnë dy kryetarët Basha dhe Kryemadhi.

Basha e cilësoi sot një ditë historike këtë të sotmen pasi opozita i ktheu mandatet popullit.

‘Protesta ia arriti qëllimit, parlamenti mbylli sot dyert sepse nuk është më i tillë’ tha Basha sot para se t’i drejtohej kryesisë së Pd për të lënë mandatet.