Meta thotë një hap prapa / Monika bën 10 hapa para

Festime në Tiranue me fishekzjare. Disa te rinj kanë festuar me fishkzjare largimin e Monika Kryemadhit nga parlameti. Kryetarja e LSI Monika Kryemadhi ka firmosur pak minuta më parë lënien e mandatit të deputetit.

Ndërkohë Partia Lëvizja Socialiste për Integrim është duke mbledhur firmat e kandidatëve për deputetë dhe të gjithë deputetëve.

Gjithçka është duke u zhvilluar te zyrat qendrore të LSI dhe i vetmi që ka dalë kundër këtij vendimi është deputeti Lefter Koka.