Mini-protestat qesharake në çdo rreth, sa mitingjet e Sazan Gurit

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, është duke u takuar pasditen e sotme me qytetarët e Vorës. Numër minimal pjesmarrsish.

Ai ka vendosur të mësojë nga afër problemet e qytetarëve pasi e ka tue pamundur të siguroj protesta masive.

Ndër të tjera në fjalën e marrë, Basha i ka ftuar ata t’i bashkohen protestës së 16 shkurtit të organizuar nga opozita.ai ka akuzuar kryeministrin Rama dhe qeverinë si banda e krimit që vjedh shqiptarët.

‘Shqipëria  është në një krizë të thellë ekonomike. Mjafton të futesh në dyqane dhe kupton që nuk kanë lekë as për një bateri, një fotokopje. Një në 10 qytetarë nuk kanë të hanë. Ndërkohë Edi Rama bredh nga Berlini në Arabinë Saudite, ndërkohë nxjerr gjuhën në parlament. Në fakt nuk është ky problemi, problemi është të flasim për skandalet e tij si pak më tutje kur po vija Unaza e Re 20 milionë dollarë. Është kryemistri i hajdutve, kryeministri i llumit  dhe kjo është një qeveri e llumit. Arsyeja që jemi kështu është se vendi nuk ka një qeveri po një band me kriminelë. Partia Demokratike  bashkë me aleatët perëndimor ka programuar një plan që do të vihet në zbatim.  Ne kemi zgjidhjen uljen e çmimit të naftës, rritjen e pensioneve, hapjen e vendeve të punës për të rinjtë. Ky plan ekonomik do të zbatohet. Ja ku kam këtu ekipin që do zbatojë këto plane. Vetëm me një çështje se si është përgjuar, është zbuluar 2 mandate të vjedhura të Ramës të votës, imagjjinoni në të gjithë Shqipërinë  sa ka vjedhur  Edi Rama. Kriminelët kapen dhe nuk ndëshkohen, vetëm njërëzit e varfër e pësojnë. Ata që ngrihen e pësojnë si kuksianët apo si gratë shtatzënë te Unaza e Re. Ju thërras që në 16 shkurt në sheshin qendror ti japim fund qeverisjes së banditëve. Më 16 shkurt nuk do të jetë një ditë e zankonshme proteste, do të jetë dita që do ti japim fund qeverisë banditëse të Edi Ramës. Unë do të jem, si ju atë ditë, do të ndihet fjala,a e vetme, zëri juaj e, i qytetarëve. Do të jetë dita që t’i japim  fund Edi ramës. Zoti ju bekoftëe ju dhe familjet tuja, Zoti e bekoftë Shqipërinë’,  tha Basha.