Ngjela turpëron Bashën: “Politikani më dembel dhe më mashtrues i 100 viteve politikë”

Avokati Spartan Ngjela dha mendimin e tij për dy figurat politike, kryetarin e Bashkisë, Erion Veliajn dhe kreun e PD-së, Lulzim Bashën.

Ngjela u shpreh në emisionin ‘E Diell’ se ky mendim nuk lidhet me personazhin e secilit prej tyre, por me idetë dhe punën e tyre në politikë.

‘Erion Veliaj ka ecur shumë si pasojë e vullnetit të tij’, u shpreh Ngjela, ndërkohë që për Bashën tha të kundërtën.

‘Nuk i ka fituar të gjitha me forcat e veta’, tha avokati. Madje ai shtoi se Lulzim Basha eshte politikani me budalla i 100 viteve shtet shqiptar