Pas vdekjes së gruas, këngëtari Stefi: “Nuk martohem se i jam përkushtuar vajzave”

Ndonëse bashkëshortja e tij ka tre vite që është ndarë nga jeta, këngëtari i njohur i serenatave korçare, Stefi Prifti vazhdon ta kujtojë atë gjithmonë.

Ai herë pas here ka publikuar edhe të ndryshme kushtuar asaj.

Mirëpo, në një intervistë për ‘Panorama Plus’, së fundmi, Stefi ka treguar disa detaje të reja si për shembull, kënga e re do të jetë një dedikim për të apo dhe se është në tentativë për t’u larguar nga Shqipëra.

I pyetur nëse martesa e dytë  do të jetë një diell pas stuhisë në jetën e tij, këngëtari ka dhënë një përgjigje të shkurtër, por që nënkuptonte shumë.

‘Jo… thotë vajza ime e vogël, Joana’, tha Prifti.

Kujtojmë që ai ka dy vajza Joana dhe Maria, ku kjo e fundit ka ndjekur gjurmët e të atit duke u bërë një soprano.