PO NDODH: Paloka i gjuan me bojë të zezë Edi Ramës

Deputeti Edi Paloka ka qëlluar me bojë kryeministrin Edi Rama.

Pas këtij momenti kreu i Kuvendit ka përjashtuar Palokën.

Shkak për tensionet në Kuvend, u bë deklarata e vetë kryeministrit, i cili i kërkoi falje kreut të Kuvendit të Maqedonisë së Veriut, Talat Xhaferrit për fjaliminn e Bashës në Kuvend.

“Ju kërkoj ndjësë për këtë shkelje të kodit të mikpritjes, por fëmiu që sapo foli jo vetëm që  nuk i mendon ato që thotë por nuk di edhe çfarë thotë”, tha Rama, ndërsa u irrituan deputetët e opozitës.

Në pak sekonda pas kësaj deklarate, Paloka u ngrit nga karrigia e tij dhe i hodhi bojë në fytyrë kreut të qeverisë.

Ndërkaq, senaca është ndërprerë, pasi deputeti Paloka nuk pranon të lërë sallën e Kuvendit.