Rëndohet gjendja psiqike e Bashës / Sulmon ashpër Washingtonin dhe Brukselin

Rëndohet gjendja psiqike e Bashes. Bashkpuntoret tregone se ai sheh endrra me armiq dhe ambasador qe punojne kunder tij.

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, përveç deklaratës së fortë se pritet arrestimi i kryebashkiakut të Durrësit Vangush Dako, nuk ngurroi të sulmojë edhe ndërkombëtarët.

Basha tha në një prononcim për media në oborrin e selisë blu, se “faktori ndërkombëtar” nuk duhet “të gënjejë shqiptarët”.

“Ftoj qytetaret dhe faktorin ndërkombëtar të mos gënjejë vetëm se shqiptarët si gënjen dot më, s’është më punë kokë gjushësh dhe kokë sejdinësh, Rama duhet të largohet. Opozita do të vazhdoje e vendosur betejën e saj deri në largimin e Ramës”, u shpreh kryedemokrati Basha.