U akuzua për vrasjen e shokut, Roland Milo pranon krimin

Roland Milo ka pranuar vrasjen e shokut të tij, Sokol Rama. Milo u arrestua një ditë më parë në Vaqarr, pasi ishte shpallur në kërkim nga Policia e Shtetit. Në bazë të provave, ai dyshohej se ishte vrasësi i shokut të tij, dyshim që tashmë është vërtetuar.

Sokol Rama, i cili ishte raportuar si i zhdukur që më 6 shkurt, u gjet vrarë në malet e Këlcyrës. Ndaj tij ishte qëlluar me armë zjarri dhe më pas makina ishte hedhur në humnerë.

Si autori dhe viktima kanë qenë më herët persona me precedentë penalë dhe dyshohet se vrasja ka ndodhur për prishje të pazareve të drogës.