Atentat në Vlorë

Ilustruese

Digjet një tjetër automjet në Vlorë. Ngjarja ka ndodhur rreth orëve të para të mëngjesit të sotëm në lagjen ‘Pavarësia’, Vlorë.

Sipas burimeve, nje automjet i tipit ‘Mercedes Benz’ me targa AA 928 TZ është djegur rreth orës 05:00 të mëngjesit.

Policia dhe zjarrfikëset kanë shkuar në vendngjarje, por ka qenë e pamundur shuarja e flakëve në kohë dhe si pasojë mjeti është djegur totalisht. Praprakisht dyshohet për zjarrvënie të qëllimshme, me lëndë djegëse të llojit benzinë.

Ndërkaq, nuk dihen ende autorët apo shkaqet e rrethanat në të cilat ka ndodhur ngjarja. Policia po heton për zbardhjen e ngjarjes.