ATENTATI ME SILENCIATOR NË ELBASAN, VIKTIMA ËSHTË AVOKAT I EMILJANO SHULLAZIT, ‘HAKMARRJES PËR DREJTËSI’ DHE ÇAPJAVE (DETAJE-FOTO)

Avokati Ravik Gurra është qëlluar për vdekje pasditen e sotme në një lokal në qendër të Elbasanit.

50-vjeçari u ekzekutua me armë zjarri me silenciator nga persona të paidentifikuar ende, të cilët kanë arritur të largohen nga vendi i ngjarjes duke humbur gjurmët brenda kalasë së qytetit.

Gurra ka qenë avokat në disa prej gjyqeve më të bujshme në vend, raporton Newsbomb.al. Ai ka qenë avokat mbrojtës i Emiljano Shullazit, avokat mbrojtës në gjyqin ndaj “Hakmarrjes për Drejtësi” si dhe avokat mbrojtësi i tre prej të akuzuarve në gjyqin ndaj sih krerëve të ARRSH për korrupsion në rrugën Elbasan-Tiranë.

Gura është banor i Elbasanit dhe për disa kohë ka jetuar në Angli. Gjithashtu 50-vjeçari Ravik Gurra ka qenë avokat mbrojtës i fisit Çapja.

LEXO EDHE: Ekzekutohet me silenciator në qendër të Elbasanit avokati 45-vjeçar, trupi ende tek klubi përpara “Skampa” (EMRI-FOTO)