Dhëndri i Berishës denoncon me fakte: “Ja si betonihet Tirana”

Një varg me betoniere ka ‘pushtuar’ mbrëmë rrugët e Tiranës.

Rasti është bërë i ditur nga anëtari i kryesisë së Partisë Demokartike, Jamarbër Malltezi.

Ky i fundit ka publikuar foton e realizuar te rruga e Kavajës në kryeqytet, ndërsa sulmon edhe mediat.

Me ironi ai shprehet që për një fidan të mbjellë dalin 30 kronika televizive, por askush nuk flet qoftë dhe për një betoniere të vetme.

Statusi:

Gezuar Naten e Veres! Se c’eshte nje qerrata (largqofte mashtrues) qe po mbjell pyll neper Tirane thote dhe i fillojne betonieret tek Sheshi Skenderbej e i mbarojne tek 21-shi. Te gjithe kete perpjekje per ju o popull qe do e kerkoni…

(1 fidan e nxjerr ne 30 pamje ne 20 televizione por asnje TV nuk tregon dot nje betoniere ne ndonje nga 200 lejet e atij qe premtoi 0 leje ndertimi).