‘DO SAKRIFIKOJ DHE JETËN TIME’, MYSLYM MURRIZI I PËRGJIGJET HIDHUR METËS: O ZOT MBUSHJA MENDJEN TA BËJ KËTË ‘MREKULLI’

Deputeti Myslym Murrizi i ka kthyer një përgjigje të hidhur Presideniti Ilir Meta, pas deklaratës së këtij të fundit se për të zgjidhur krizën politike në vend, ishte i gatshëm jo vetëm të linte mandatin por të sakrifikonte dhe jetën.

Nëpërmjet një shkrimi në profilin e tij, Murrizi i lutet Zotit që t’ia mbushë mundjen Metës që ta bëj atë mrekulli, pra sakrifikimin e jetës.

‘Kur e degjoj kete fjale disfatiste nga qytetare fukarenj, hallexhinj, te pamundur, pa shprese per te ardhemen them gjynah. Por kur e degjoj nga politikane e aq me shume nga politikane Shqiptare qe kane 30 vjet qe tallen me Shqiptaret dhe jane TEJNGOPUR NGA ÇDO GJE them me vete o ZOT mbushja mendjen ta bejne kete “ mrekulli” 10 veta gjithsej dhe SHQIPERIA shpeton te pakten per 50 vjet’, ka shkruar ndër të tjera deputeti Myslym Murrizi.