E QËLLOI PËR VDEKJE SEPSE I KISHTE ZËNË RRUGËN, VETËDORËZOHET NË POLICI 35 VJEÇARI

Trupi i viktimes Altin Balliu

Olgert Mustafa, personi i cili qëlloi për vdekje, me plumb në kokë shtetasin Altin Balliu në janar të këtij viti, është dorëzuar në Polici.

Mustafa, pas një sherri banal me grupin shoqëror të Altin Balliut, është larguar nga vendngjarja për tu kthyer më pas i armatosur duke lënë të vdekur me plumb në kokë 30 vjeçarin.

Autori është dorëzuar pak ditë më parë në Policinë e Korçës, ndërsa kujtojmë se Mustafa ka qenë i dënuar dhe më herët me 12 vite burg.