FOTO-LAJM: Tritoli në shtyllën elektrike Laç

Dalin fotot nga shtylla e tensionit  të lartë në Fushë-Krujë, e cila është hedhur në erë.

Nuk dihet koha se kur shtylla është hedhur në erë, por grupi hetimor ka mbërritur në vendgjarje.

‘Sot në mesditë, punonjësit e OST, pranë fshatit Krastë, Thumanë, konstatuan se njëra këmbë e shtyllës dyfishe të tensionit të lartë (400 KË), Nr. 65, e linjave Tiranë–Podgoricë dhe Tiranë-Prizren ishte dëmtuar me lëndë, të dyshuar eksplozive’, njofton Policia.

Kujtojmë që pak minuta më parë për këtë ngjarje ka reaguar ministrja Spiropali, e cila e revoltuar i është drejtuar opozitës se dihet se kush i bie shtyllave nga tërbimi i dëshpërimit.