Foto/ Të gjithë vipat në festën e 60-vjetorit të Aleksandër Gjokës!

Këngëtari nga më të dashurit për publikun shqiptar, Aleksandër Gjoka ka festuar të mërkurën 60-vjetorin e lindjes. Surpriza dhe dhurata të shumta ka marrë këngëtari nga të afërmit, miqtë dhe kolegët.

Surpriza më e bukur ishte ajo e së bijës, Xhoel që u vesh si kameriere e vilës Las, për të befasuar të atin.

Me këngë e valle është shoqëruar më tej festa.

Dritare.net mëson se të pranishëm në festën e datëlindjes së këngëtarit ishin: Redon Makashi, Elton Deda, Kujtim Spahiu, Sokol Shehu, Eneda Tarifa, Arian Gjici, Erion Mustafaraj, Dashnor Diko, i nipi Enis Gjoka, Bledar Sejko etj.

Dritare.net ka sjellë për ju datëlindjen e të madhit Aleksandër Gjokës në foto. Klikoni në galerinë më poshtë për të parë fotot e shkrepura nga Daniel Muçaku për dritare.net/K.C/dritare.net