Inshallah vdes Rama me infakt në zemër sepse ne s’kemi këllqe ta heqim

Ish-deputeti i partisë demokratike Klevis Balliu shkruan se Kryeministri Rama ka pësuar parainfrakt ditën e djeshme.

“Mësova nga disa burime se Kryeministri Rama është shtruar në një spital privat, pasi ka pësuar një parainfarkt.

Gjendja e tij shëndetësore reflekton qartazi gjendjen e rënduar politike. Skandalet si vjedhja e Unazës, kanabizimi i vendit, droga, implikimet e qeverisë me krimin, dosja 339 apo 184 dhe patjeter revolta qytetare janë arsyet e gjendjes së tij.

Duke i uruar shërim të shpejtë, i kërkoj që të japë dorëheqjen për të mirën e tij.
Pasi politikisht tani dihet që gjendja është e papërballushme por qartazi edhe fizikisht nuk e përballon dot”, shkruan Balliu në Facebook.

Ndaj i kërkoj Kryeministrit ti hapi rrugën qytetarëve me zgjidhje politike, që Shqipëria të kthehet në normalitetin politik dhe ekonomik te saj.
Më shpejt se sa vonë Edvin, mendo për vete dhe qytetarët”.
Nuk dihet se cilët janë burimet kryeministrore për të cilat flet Balliu në statusin e tij, por gjatë ditës se djeshme Kryeministri është shfaqur në disa aktivitete live në qarkun e Beratit.