Klevis Balliu ndez Bashkinë Maliq / Gati djegia e gjithë bashkive socialiste

Një grup qytetarësh janë ngritur në protestë para bashkisë së Maliqit.

Mësohet se situata është përshkallëzuar dhe protestuesit kanë hedhur tymuese drejt godinës së bashkisë.

Forca policie krijuan një kordon para bashkisë që të ndalonin hyrjen e protestuesve brenda godinës.

Në protestën e organizuar nga Partia Demokratike u mblodhën rreth 200 qytetarë, ndërkohë që prezent ishin edhe ish-deputetët Ervin Salianji dhe Klevis Balliu.

Gjithashtu protestuesit kanë bllokuar edhe rrugën Korcë-Maliq-Pogradec.