Mavraj u largua nga Greqia sepse aty nuk kishte xhamia për tu falur.

Mbrojtësi shqiptar, Mërgim Mavraj, ka treguar arsyen e largimit nga klubi grek, Aris.

Mavraj në një intervistë të dhënë për “Telesport.al” ka folur për formën e tij, situatën e tij në kombëtare dhe vendimin e tij për të përfunduar aventurën e tij në kampionatin grek, përcjellInsporti.com.

Ai ka thënë se nga Greqia është larguar shumë shpejtë për shkak se nuk kishte xhami për t’u falur.