Ngjela degjeneron LSI-në: “Thoni edhe Ilir Metës të djegë mandatin si ju”

Avokati i njohur Spartak Ngjela është përplasur në debatin e mbrëmjes së sotme me ish-deputeten e LSI Nora Malaj.

Ngjela i ftuar në emisionin ‘360 Gradë’, i kërkoi Malajt të tregonte pse nuk e la Presidenti Meta mandatin, në kohën kur LSI e ndërmori atë veprim.

Pjesë nga debati:

Zheji: Do jetë masive, e dhunshme?

Ngjela: Meta pse nuk e dorëzoi mandatin? Partia e dorëzon, ai e mban?

Malaj: Në cilën Republikë jetoni ju. Hani bukën e shqiptarit dhe bëni duvanë e kushedi se kujt. Mund ta pyesni ju Presidentin.

Ngjela: Ta pyes.

Malaj: Unë e respektoj institucionin e Presidentit. Thuaj atyre që të japin informacion e kanë të gabuar.