PO NDODH: Basha niset me familjen për pushime në Holandë / Lamtumirë Revolucion

Kreu i PD-së Lulzim Basha është fotografuar mesditën e sotme në aeroportin e Rinasit duke u larguar nga Shqiperia nën shoqërine e bashkëshortes me pasaporte Hollandeze, Aurela Basha (Isufi). Intinerari i tij i zakonshëm është: Tiranë-Vienë-Hollandë, ashtu si një javë më parë.

Zakonisht Basha e viziton Hollandën për vaditjen e tulipanëve dhe ajrosjen e shtëpisë së tij. Këtë herë do festojnë së bashku 8 marsin.

Ditën e sotme pas takimeve me të deleguarin e BE-së, Luli shkoi në Hollandë që të ç’lodhet dhe të flejë i qetë pas lodhjes së madhe që do pësoje për 8 marsin.

LEXO EDHE:  Trondit Basha/ Cilat janë dy dosjet sekrete që fundosin Ramën

Basha në Rinas është takuar me ish-ministren e qeverisë Rama-Basha, Herlga Vukaj dhe bashkëshortin e saj, ish-drejtor ne disa dogana të vendit Bujar Vukaj.

Si gjithmonë ne e ndjekim pas Lulin ne udhëtimet e tij Hollandeze, shume shpejt do i shkojmë edhe ne shtëpi për vizitë. /CNA.al