Policia refuzon lejen e protestës PD pasnesër / Dyshime për akte terroriste

Policia e Shtetit i ka refuzuar lejen Partisë Demokratike për të zhvilluar protestën e radhës para Parlamentit.

Demokratët kanë kërkuar nga policia që të zhvillonin tubimin e radhes më datë 5 maj ora 10:00, ditë kur është parashikuar për t’u zhvilluar seanca e radhës.

Por në argumentet e Policisë theksohet se në protestën e fundit, PD ka shkelur ligjin dhe ka dhunuar anëtarët e qeverisë dhe funksionarët e policisë për këtë arsye do t’i refuzohet leja për të zhvilluar këtë tubim.

Letra është firmosur nga Drejtuesi i  Parë, Kastriot Skenderaj.