Publikohet video e protestës / Më pak se 10.000 veta = me stadiumin Selman Stermasi plot

Publikohen pamjet nga lart të protestës së opozitës.

Pamjet e filmuara me dron tregojnë pjesëmarrjen e protestuesve në protestën e opozitës së bashkuar.

E ndërsa  jashtë parlamentit mbajnë fjalën ish deputetë që lanë mandatin dhe kandidatët që refuzuan ta marrin atë, deputetët e mazhorancës vijojnë normalisht seancën plenare.