Rama: Po të mos kishte LSI, nuk do të kishte as shitblerje vote

Teksa opozita e ka akuzuar vazhdimisht kryeministrin Edi Rama për shitblerje të votave në zgjedhjet parlamentare të 2017, së fundmi edhe Monika Kryemadhi në “Opinion”, kryeministri Edi Rama është kundëpërgjigjur duke kaluar në rolin e akuzuesit.

Në përgjigje të një komentuesi në fb, Rama ka veçuar LSI, duke u shprehur se po të mos ishte kjo parti nuk do të ekzistonte fenomeni i shitblerjes së votës në nivele serioze.

“Kontestohet një fitore e thellë dhe e pastër e PS sepse një tjetër humbje e thellë dhe epastër po afron për PD dhe simotrën e saj LSI e cila është buruesja dhe mishëruesja e fenomenit të njohur të shitblerjes së votës. Po të mos kishte LSI nuk do të kishte as shitblerje serioze të votës dhe këtë e dinë edhe zogjtë në male, mineralet në verilindje, edhe luanët dhe bibat në Tiranë. Akuzojnë dhe shajnë me libër shtëpie por harrojnë se shqiptarët nuk janë budallenj.Kush i ka marrë për të tillë e ka paguar gjithnjë shtrenjtë që kur ata kanë fituar të drejtën e gjykimit dhe ndëshkimit me votë”.