Rama spurdhjak / Nesër ikën nga frika e protestës

Këtë të shtunë opozita e bashkuar ka paralajmëruar protestën e rradhës para kryeministrisë.

Kryeministri Edi Rama ashtu sikurse herët e kaluara ka vendosur të largohet nga Tirana dhe të zhvillojë një takim me banorët e zonës së Beratit në kuadër të turit “Shqipëria që duam”. Kujtojmë se në protestën e  kaluar më 16 shkurt Rama ishte në Vlorë.  Si duket kreu i qeverisë  zgjedh të mos jetë në zyrë duke shmangur irritime te protestuesit.

Deputetja socialiste Ermonela Felaj ka njoftuar se ky takim në Berat do fillojë që të premten duke vazhduar të shtunën dhe në vazhdim.