Rrihet një tjetër mjek

Policia jep informacionin zyrtar lidhur me ngjarjen në Lezhë, ku u dhunua mjeku dermatolog, Zef Doda.

Burime nga uniformat blu bëjnë të ditur se një 24 vjeçar me iniciale E.Ll për shkak të detyres ka goditur fizikisht një mjek i cili është transportuar në Spitalin e Traumës në Tiranë për ndihmë mjekësore.

I riu është shpallur në kërkim.

Njoftimi i policisë:

Sot, rreth orës 12:30, tek poliklinika e Spitalit Rajonal në Lezhë, shtetasi E.Ll. vjeç 24 , për shkak të detyres ka goditur fizikisht një mjek  i cili është transportuar në Spitalin e Traumës në Tiranë për ndihmë mjekësore.

Grupi hetimor ndodhet në vendngjarje për sqarimin e plotë të rrethanave të situates si dhe vazhdojnë kërkimet për kapjen e autorit E.Ll. i cili është shpallur në kërkim.