Shpërrthen Dako: “Këtë javë arrestohet Lulzim Basha”

Sot në Shijak është zhvilluar mbledhja e Asamblesë Socialiste të Bashkisë. Mësohet se në fjalën e tij drejtuesi politik i Qarkut, Vangjush Dako kërkoi angazhimin e strukturave në të gjitha nivelet, në shërbim të zgjedhjeve të 30 qershorit. Sekretarja e Organizimit Elektoral, Blerina Gjylameti bëri me dije se: Këto ditë pritet arrestimi i Lulzim Bashës për vjedhjen e 200 milion euro në Rrugën e Kombit

Postimi:

Bashkë me Sekretarin Organizativ Arben Pëllumbi, drejtuesin politik Vangjush Dako,ministren Belinda Balluku, deputetin Ilir Ndraxhi dhe drejtues lokal të Shijakut zhvilluam mbledhjen me asamblenë socialiste të zgjeruar Shijak .

Kontrata jonë me qytetarët është e distancuar nga çdo kompromis, që del në kundërshtim me zgjedhjen dhe votën e tyre.

Bashkëpunimi dhe dialogu janë vlerat e rrugëtimit tonë politik ndaj mbetemi të hapur të flasim me opozitën, por në asnjë çast duke shkelur parimet e demokracisë që përdhosin legjitimitetin e zgjedhjeve.

Kushtetuta përcakton 30 Qershorin si sfidën tonë të radhës dhe ne do të jemi aty me vëmendjen tek njerëzit për të përmirësuar çdo ditë e më shumë projektin e madh për Shqipërinë që duam.