Zidane injoron Neymar, ja alternativa e tij për sulmin

Në një dalje për mediat spanjolle, trajneri francez, Zinedine Zidane theksoi se objektivi për këtë sezon i Realit të Madridit është të arrijë  vendet më të lartë në La Liga.

I pyetur nga gazetarët se cilat janë afrimet e mundshme që do bëjë Reali i Madridit nën drejtimin e tij, Zidane u përgjigj se ka plot spekullime që po qarkullojnë nga mediat franceze, angleze dhe gjermane për futbollist si Eden Hazard dhe Kylian Mbappe.

”Nuk jam dakord për kthimin e James Rodriguez në Madrid. Futbollisti Eden Hazard duhet të vazhdoj karrierën te Chelsea. Gjithashtu dua t’iu them tifozëve ”Los Blancos” që ta harrojnë Neymar, por t’i hedhin sytë nga Kylian Mbappe” tha Zidane.

Në konferencën për shtyp, gjatë prezantimit të teknikut të ri, presidenti i Realit të Madridit, Florentino Perez

Zidane është francez, kështu që ai mund të bëjë diçka për Mbappe.”-përfundoi me shaka numri 1 i “Los Blancos”.

Debutimi i Zinedine Zidane do të jetë këtë të shtunë në shtëpi kundër Celta Vigo.