Dashi tallet me Atsrit Patozin, por vetë ka 28 vjet deputet dhe s’ka kokërr antari në Parti

Kreu i LZHK, Dashamir Shehi pasi nënshkroi marrëveshjen me kreun e PD-së Lulzim Basha për kaolicionin opozitar, në një prononcim për mediat tha se kjo është një marrëveshje principi politik.

Ndërsa Shehi ka konemtuar edhe partinë e re “Bindja Demokratike” për të cilën po flitet kohët e fundit.

“Ne urojmë që kushdo merr pjesë në aksionin opozitar është i mirëpritur. Kush merr pjesë për tu bërë fasadë për qeverinë aktuale kjo nuk ka vlerë të madhe.

Uroj që çdo koleg i ri që futet në jetën politike të bëhet opozitar. Ditën që bën opozitarin i ka të moralshme të gjitha. Ne do të shikojmë rrugën tonë, e cila nuk filloi sot apo dje. Partitë po regjistrohen një ditë para se të mbyllen listat.

Reforma që mendojmë ne është 360 gradë, përfshin sistemin zgjedhor, sepse politikat burojnë nga sistemi zgjedhor. Duam të balancojmë pushtetet. Këto janë këmbët që mbajnë këtë tryezë bashkëpunimi, sepse ndryshe do të rrëzohej”, – tha kreu i LZHK-së, Dashamir Shehi./ Gazeta Liberale