Foto/ Range Rover-i del nga rruga dhe përplaset me shtyllën

Një aksident ka ndodhur mëngjesin e sotëm në aksin rrugor Berat-Lushnjë. Një Range Rover ka humbur kontrollin dhe ka dalë nga rruga duke u përplasur me një shtyllë.

Për fat të mirë si pasojë e aksidentit nuk ka pasur persona të lënduar. Drejtuesi i mjetit R.M 33-vjeç ka marrë disa lëndime, por nuk është në gjendje të rëndë për jetën.

Në vendin e ngjarjes ka mërritur policia e cila po heton për shkaqet e aksidentit. Paraprakisht dyshohet se burim aksidenti është bërë shpejtësia me të cilën po ecte makina dhe lagështira në rrugë.