Zyrtare/ Ja kush do e zëvendësojë Panuccin

Sipas televizioneve informative mësohet se trajneri i ri i Kombëtares pritet të jetë italiani Edoardo Reja. Ndërsa nuk ka drejtuar asnjë ekip që prej vitit 2016. Televizionet thonë që prezantimi i tij mund të bëhet që nesër, pasi është arritur marrëveshja.

74-vjeçari do të zëvendësojë Christian Panuccin i cili kishte firmosur kontratën për deri në 2020-n me Federatën Shqiptare të Futbollit, por duket se rezultatet e fundit, sidomos ai me Turqinë, ka bërë që Panucci të largohet.

Panucci zëvendësoi trajnerin Giani De Biasi dhe drejtonte Kombëtaren Shqiptare që nga korriku i vitit 2017.