Aksident tragjik/ Humb jetën nëna bashkë me 4 fëmijët

Një aksident tragjik i ka marrë jetën një nëne dhe katër fëmijëve të saj në Brisbane të Australisë.

Charmaine Harris McLeod, 37-vjeçe, udhëtonte bashkë me dy vajzat Ally, 6-vjeçe, Matilda, 5 vjeçe dhe djemtë Wyatt, 4 vjeç dhe Zaidok, 2 vjeç teksa tentoi të parakalonte një kamion.

Dy automjete u përplasën dhe shpërthyen në flakë dhe drejtuesi i kamionit doli nga mjeti duke u hedhur nga dritarja. Ai më pas ka tentuar të ndihmojë gruan dhe fëmijët të dalin nga makina, por nuk ka arritur.