Aksion në Mitrovicë/ Plagosen dy persona, arrestohen policë serbë

Dy efektivë janë plagosur në një aksion policor në Mitrovicë.

“Tanjug” dhe “B92” flasin për disa serbë të ndaluar dhe thonë se episodi ka ngjallur zemëratën e banorëve serbë të 4 komunave me shumicë serbe në veri të Kosovës, të cilat sipas tyre janë shënjestruar që të gjitha.

Mediat kosovare flasin për disa të arrestuar, mes tyre edhe zyrtarë policie nga Kosova dhe Serbia që të gjithë persona të dyshuar se janë përfshirë në “krim të organizuar” dhe vepra të tjera penale.

Nuk dihet ende nëse efektivët e plagosur janë serbë apo kosovarë.