Arrestohet komandanti i Policisë, serbët bllokojnë rrugën

Gjatë aksionit që po zhvillohet në veri të Kosovës është arrestuar edhe komandanti i Policisë së Kosovës në Zubin Potok, i cili është i nacionalitetit serb, njoftonTelegraf.

Po nga të njëjtat burime, rreth 100 banorë serbë janë duke protestuar dhe kanë bllokuar rrugën drejt Mitrovicës  me automjete dhe kamionë duke e bërë të pamundur transportimin e tij.

Sakaq mësohet se janë disa të arrestuar, ndërsa dy policë janë plagosur. Aksioni policor është ndërmarrë kundër “krimit të organizuar” dhe vepra të tjera penale.