Atentati në Vlorë, reagon PD: Nuk ka siguri në qytetin e Ramës

Anëtari i kryesisë së PD-së, Fatbardh Kadilli ka reaguar pas atentatit me armë zjarri në Vlorë, ku humbi jetën një i ri dhe u plagos një tjetër.

Me anë të një postimi në Facebook, ai shprehet se rendi dhe siguria nuk ekziston në qytetin ku kryeministri shqiptar është zgjedhur deputet.

“Vlora serial krimi.Perseri krimi godet ne Vlore. Nje i vrare dhe nje i plagosur rende eshte perfundini i nje atentati ne mesnate.Vrasje, te shtena ne mes te qytetit jane bere ngjarje e zakonshme ne Vlore. Nuk kalon nje jave pa pasur nje ngjarje te rende. Ngjarje qe kane rrezikuar dhe jeten e qytetareve te pafajshem.

Rendi dhe siguria e qytetareve nuk ekzistojne ne qytetin ku KM eshte dhe deputet. Ndaj ne protesten e opozites binte ne sy nje baner i gjate me thirrjen : “Rama Ik Nga Vlora””, – shkruan Kadilli.