Avioni bie në lumë, pasagjerët në panik. Ka të lënduar

Aeroplani “Boeing 737” mësohet se ka dalë nga pista dhe ka rënë në një lumë në në një aeroport në Floridës të Shteteve të Bashkuara gjatë uljes. Por fatmirësiht kanë shpëtuar të 143 personat që ishin në avion, përfshi përfshirë udhëtarët dhe ekuipazhin e aeroplanit.

Mail online raporton se avioni i kompanisë “Miami Air” ishte nisur nga Guantanamo të Kubas rreth orës 9 e 40 minuta sipas kohës lokale.

Ndërsa mësohet se 21 persona janë dërguar në spitalet lokale për shkak se kanë pësuar lëndime të lehta, por janë jashtë rrezikut për jetën.