BASHA NE BATHORE: JU JENI ZEMRA E KRYEDEMOKRATËVE / NESER PUSHTONI TIRANEN

Krydemokrati Lulzim Basha është duke zhvilluar një takim me qytetarët e Kamzës, në kuadër të nismës ‘Shqipëria si gjithë Europa’.

Basha i ka falenderuar ata, duke i thënë se janë të vetmit që nuk janë dorëzuar ndaj krimit që ka shkaktuar Rama.

Sipas Bashës, e gjithë Shqipëria është e pushtuar nga urrejtja  dhe Rama ka mbyllur dyert e Europës.

‘12 javë nuk anë një kohë e gjatë në kalendarin e një kombi apo në kalendarin politik të një shteti, por këto 12 javë  kanë shndërruar fatin e një kombi, fatin e çdo shqipatari. Kanë ndezur shpresën dhe unë jam këtu për t’ju falenderuar, ju demokratën e Kamzës dhe socialistët e Kamzës që i janë bashkuar demokratëve të Kamzës. Ju jeni zemra e kryedemokratëve që do mposht të keqen. Kjo që ka ndodhur këto 12 javë ka një shpjegim dhe askush nuk e di më mirë, sepse e keqja ka avancuar në shtëpitë e gjithë shqiptarëve. Shkaku i kësaj gjendje është Edi Rama, i cili vodhi zgjedhjet, i bleu ato, kapi drejtësinë, kapi Gjykatënn Kushtetuese, pasuritë nga bregdeti të nafta, nga bregdeti tek gjithçka. E gjithë Shqipëria u pushtua sa nga urrejtja tek krimi e goditi këtë vend duke shmgangur çdo projekt zhvillimi, duke ndjekur procese demokratike ndaj këtij kryetari, por ndaj jush. Ju qendruat dhe nuk ia doli. Demokratën ndajnë të njëjtat halle, gëzojnë të njëjtin shërbim siç janë shëndësia dhe arsimi. Edi Rama ka mbyllur duart e Europës sepse ai e ka frikë Europën dje ka hapur dyert e krimit. Kjo ka qenë për 6 vite mënyra dhe stili i Edi Ramës. Por pas 16 jvaësh shqiptarët e kuptuan dhe u ndërgjegjësuan. Të gjithë duan një shoqëri që nuk I dhunon, nuk i vjedh’, tha Basha.