Basha: Rama dhunon shkencën dhe artin njësoj si demokracinë!

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, akuzoi në Twitter kryeministrin Edi Rama se po dhunon shkencën dhe artin, ashtu siç, sipas tij, bën me demokracinë.

“Ashtu si “zgjedhjet” e tjera fallco edhe në Akademinë e Shkencave po gatuhet “zgjedhja” e Gjinushit. Rama dhe banda në pushtet dhunon shkencën dhe artin njësoj si demokracinë, pronën, qytetarin, ekonominë, të drejtat politike, drejtësinë. Asnjë hap pas”, shkroi Basha në rrjetin social.