Basha shkon te Monika në LSI

Kreu i PD-së, Lulzim Basha ka takuar sot në mëngjes kyetarjen e LSI-së Monika Kryemadhi.

Takimi është zhvilluar në selinë e LSI-së. Takimi mes Bashës dhe Kryemadhit vjen një ditë pasi aleatët e tyre të koalicionit të bashkuar takuan Presidentin e Republikës, Ilir Meta.

Në përfundim ata thanë se ndanin të njëjtin qëndrim me Presidentin për situatën politike që ka përfshirë vendin.

Pothuajse dy vite më parë, Agron Duka dhe Fatmir Mediu iniciuan tryezën e të gjitha partive parlamentare, me qëllim zgjidhjen e krizës identike me ngërçin e sotëm. A mos ndoshta ky takim mes Bashës dhe Kryemadhit tregon se po bëhet gati një 18 maj i dytë?