Bathorja s’kish dijeni që sot ndaloheshin bombat Molotov

TENSIONE TE PARLAMENTI, PROTESTUESIT SHKATËRROJNË ME HEKURA RRETHIMIN DHE QËLLOJNË DREJT POLICISË

Publikuar tek: AKTUALITET, më 21:07 25-05-2019Tensione te Parlamenti, protestuesit shkatërrojnë me hekura rrethimin dhe qëllojnë drejt policisë

Pas fjalës së kryedemokratit Lulzim Basha në sheshin te Kryeministria, protestuesit janë zhvendosur te Parlamenti, aty ku duket se situata është tensionuar.

Disa prej protestuesve kanë ndezur zjarr në kangjellat e Parlamentit si dhe kanë hyrë brenda rrethimit të tij, duke nxitur forcat e policisë të rreshtohen dhe të qëndrojnë në gatishmëri. Rrethimi me hekura i godinës është shkatërruar, ndërsa nga pmajet live të mediave duken disa të rinj të cilët shkulin pllakat e trotuarit për të gjuajtur mbi efektivët.

Nga ana tjetër policia bën vazhdimisht thirrje me megafon që të ruhet qetësia nga ana e protestuesve pasi po dëmtojnë jetën e efektivëve si dhe po kryejnë shkelje penale.

61390575_338956206803885_8102870147988979712_n.jpg61542854_658600501254410_4653986249382559744_n.jpg

Screenshot_3.jpgScreenshot_1.jpg