Çeçenët e Berishës sulmojnë barbarisht me bomba tek parlamenti: Plagosen rëndë 6 policë

Si pasojë e përplasjeve të dhunshme, deri tani raportohet për 6 efektivë të plagosur dhe 1 protestues.

Ata janë plagosur nga bombat molotov. Raportohet se të lënduarit ndodhen te spitali i Traumës në Tiranë ku po marrin mjekimin e nevojshëm.

Protestuesit, bashkë me liderët e opozitës janë zhvendosur nga Kryeministria drejt Parlamentit mes një situatë të tensionuar. Ndërkaq, janë arrestuar 4 protestues të cilët janë shoqëruar menjëherë në komisariat.