Çmendet Lulzim Basha / Sot digjen dyqanet e Myslym Shyrit me bomba molotov

Sot me bomba molotov rrethohet rruga Myslym Shyri

Kreydemokrati Lulzim Basha ka përfunduar pak më parë mbledhjen urgjente me aletatët dhe strukturat më të larta të PD, e nisur në orën 12:15.

Basha ka njoftuar mbylljen e protestës së sotme, ndërsa ka kërkuar praninë e qytetarëve në një tjetër protestë kombëtare në Tiranë, të hënën në orën 18:30.

Sakaq, Basha ka ftuar qytetarët e Tiranës në një preotestë nesër në orën 11:00 të mëngjesit, përpara drejtorisë së Policsë, për lirimin e personave të ndaluar.

‘Në këtë orë të vonë të natës dua t ju komunikoj vendimin unanim të organeve më të larta të PD, për të thirrur një protestë tjetër kombëtare në orën 18:30, të hënën. Si përgjigje ndaj dhunës së sistemit shtazarak të Ramës. U bëj thirrje qytetarëve të Tiranës që të na bashkohen nesër në drejtorinë e Policisë për të kërkuar lirimin e protestuesve të ndaluar’, tha kryedemokrati.

Ndërkohë për protestën e sotme Lulzim Basha shtoi se ajo është më e madhja e organizuar ndonjëherë.

‘E sotmja e ka ndarë Shqipërinë me thikë. Shumica e qytetarëve kanë qenë të pranishëm në protestën më të madhe të organizuar ndonjëherë. Të krishter e mysliman, biznese, të papunë apo dhe qytetarë të varfër dua tu shpreh sot mirënjohjen time.
Ju kërkojë që askush të mos mungoj të hënën në 18:30 ti japim një goditje klikës kriminale’, përfundoi kreu i PD Lulzim Basha.