Detaje të reja për Dosjen e Dakos/ Hajri Seferi drejt ekstadimit

Janë zbuluar detaje të reja për “Dosjen 339”. Drejtësia italiane kërkon ekstradimin e Hajri Seferit një nga personat që kërkohet nga Italia për akzuat e trafikimit të dorgës dhe pastrimit të parave.

Ai u arrestua në kuadër të operacionit “Vol-vo 4”. Gjykata e Shkallës së Parë në Durrës pranoi kërkesën për ekstradimin e tij, ndërsa ky i fundit ka apeluar vendimin e gjykatës.

Ndërkohë avoktati i tij ka thënë se ekstradimi nuk mund të bëhet pasi ka një hetim në vend.

Më herët kreu i Bashkisë së Durrësit, Vangjush Dako u thirr në Prokurorinë e Krimeve të Rënda, ku është pyetur në lidhje me atë që quhet “Dosja 339”, me përgjimet për dyshime për shitblerjen e votës në zgjedhjet e qershorit të vitit 2017.