Djetra shishe benzinë mbi drejtorinë e policisë, por shiu shuan flakët

Sulmohet me bomba molotov Drejtoria e Policisë (FOTO-VIDEO)

Tensionohet situata përpara Drejtorisë së Policisë të Tiranës te rruga “Myslum Shyri”.

Protestuesit kanë thyer thuajse të gjithë xhamat e katit të parë të Drejtorisë së Policisë, ndërsa më pas kanë hedhur edhe dy shishe molotov.

Gjatë gjithë kohës në drejtim të godinës së policisë janë hedhur tymuese dhe kapsolla. Shishet me benzinë kanë shpërthyer në muret e godinës por flakët nuk janë përhapur, për shkak edhe të rreshjeve të shiut.

Mes turmës së protestuesve është edhe kryedemokrati Lulzim Basha. Sipas itinerarit të protestës, ky është stacioni i fundit i protestuesve që më pas pritet të mblidhen te selia blu.

dfgththj45rhj.jpg

herthrthr4tj5tnhj.jpg

rhjrthjrjki.jpg