Ekspertiza dorëzon aktin e vdekjes së Admir Muratajt

Ekspertiza mjeko-ligjore ka dorëzuar sot aktin e vdekjes së Admir Muratajt në Prokurori.

Sipas ekspertizës Murataj është vrarë nga një plumb dhe gjurmët e viktimës me atë të viktimës tek ura e Tapizës korrespondojnë me atë të Muratajt.

Admir Murataj u vra më 9 prill gjatë një shkëmbim zjarri me policinë,  pas grabitjes së miliona eurove brenda aeroportit të Rinasit.

Ai rezultonte i shpallur në kërkim nga autoritetet shqiptare. Sipas mediave greke pas arratisjes së tij, më 16 maj 2013, ai ka kryer një grabitje në një bankë në Lamia, së bashku me një nga patriotët e tij. Po sipas këtyre mediave, ai ka marrë pjesë në grabitjen e një supermarketi në Peristeri.

Admir Murataj ishte në kërkim për organizimin e dy grabitjeve atë në Qafë-Kashar pranë Rinasit dhe grabitjen e një banke te “Stacioni i Trenit” në Tiranë.

Seanca e radhës do të mbahet në datën 14 Maj.