Emri/ Kërkohej në Itali për vjedhje, ja si u kap i riu

Policia ka vënë në pranga në 28-vjeçar pasi ishte shpallur në kërkim nga shteti fqinj Italia që prej muajit janar.

I riu kërkohej pasi Prokuroria Pistoja/Itali më datë 29.01.2019 ka lëshuar urdhër arrestin, për veprën penale të “Vjedhjes në rrethana rënduese”.

Ai është identifikuar si shtetasi Ermir Gjeloshi. Ky i fundit nuk është një emër i panjohur as për policinë shqiptare, pasi figuron me precedentë penalë dhe i arrestuar më parë për plagosje, kanosje, armëmbajtje pa leje e prodhim e shitje narkotikësh.