Emri/ Kush është i riu që u plagos nga studenti i Policisë

Kanë dalë detaje të reja në lidhje me plagosjen që ndodhi sot në mëngjes në Sauk. Mësohet se personi i plagosur është Ervis Murati, 27 vjeç, ndërsa agresori është student i Akademisë së Policisë.

Gjithashtu mësohet se ngjarja ka ndodhur pikërisht përballë Akademisë.

“Në afërsi të një parkingu të një hoteli në Sauk, gjatë një konflikti të çastit për motive ende të paqarta, shtetasi N.N dyshohet se ka plagosur me armë zjarri jashtë rrezikut për jetën shtetasin E.M.,27 vjeç, banues në Tiranë .

Grupi hetimor ka shkuar në vendngjarje dhe po punon për zbardhjen e rrethanave tê ngjarjes.Shërbimet e Policisë po krehin zonën dhe kanë ngritur pika kontrolli për kapjen e autorit i cili është shpallur menjëherë në kërkim policor”, – njoftoi polici më herët.